”PAPPOR PÅ PROV” I KALMAR FLYTTAS TILL 2021

Publicerat 08/05-2020

MED ANLEDNING AV COVID-19 FLYTTAS SOMMARFARSEN PÅ KRUSENSTIERNSKA TEATERN FRAM TILL SOMMAREN 2021.

2Entertain – Part of Moment Group AB

I enlighet med rådande läge och för att bidra till begränsad smittspridning så har nu vi som arrangör beslutat oss för att flytta fram sommarens föreställningar på Krusenstiernska Teatern till nästa år. Beslutet har tagits med bakgrund av den allvarliga samhällsutvecklingen som håller i sig och att vi känner ett stort ansvar gentemot biljettköpare, artister på scen, leverantörer, produktionspersonal och alla andra som på olika sätt arbetar med oss. Vi är dock glada för att vi har möjligheten att flytta hela produktionen inklusive samma ensemble och regissör till nästa sommar istället.

Alla biljetter flyttas automatiskt till motsvarande dag nästa år. Har kunden exempelvis köpt biljetter till premiären torsdagen den 25 juni 2020 så kommer biljetterna gälla till premiären torsdagen den 1 juli 2021 osv.

Varje enskild gäst kommer att kontaktas av Kalmarsalen med vidare information inom 10 dagar på den mailadress som angivits vid bokning.

Produktionen på Krusenstiernska Teatern produceras av 2Entertain och Vicky Nöjesproduktion.

Kontakt

https://via.tt.se/data/images/00881/99f4615d-e266-42d1-83ad-7b002c778845.jpg

Logotyper

”PAPPOR PÅ PROV” I KALMAR FLYTTAS TILL 2021

Pressbilder